Zobrazit kategorie zájezdů»

Přehled restriktivních opatření znemožňujících klientům realizovat zájezd.


Přehled restriktivních opatření znemožňujících klientům realizovat zájezd.
17.2. - 28.2. 2021
Doprava: x
Destinace: Česká republika
Cena: 0 Kč

Přehled restriktivních opatření znemožňujících klientům realizovat zájezd do některých zemí. A naopak země, kam lze odjet za lyžováním.

Česko – kvůli zhoršení epidemické situace jsou skiareály od 27. 12. mimo provoz; od kdy by mohly skiareály otevřít, nebylo stanoveno. Obnovený nouzový stav zatím limituje provoz do 28. 2.

Itálie – uzavření lanovek a vleků do 5. 3.
Rakousko – otevření ubytovacích zařízení a restaurací v Rakousku plánováno po 28. 2. 2021; v polovině února bude situace cestovního ruchu vyhodnocena a bude rozhodnuto o dalších krocích vedoucích k otevření. Lanovky v lyžařských střediscích se sice rozjely již 24. 12. 2020, kvůli přijatým opatřením však zatím prakticky pouze pro místní obyvatele.
Francie – lyžařská střediska mohou být otevřená (hostům je umožněno se ve střediscích ubytovat), pohyb venku (např. běžky) je možný, lanovky jsou však až na výjimky mimo provoz. Přepravní zařízení budou pro veřejnost přístupná nejdříve 1. 3. 2021. Přepravní zařízení, která zůstávají v provozu, mohou být využívána pouze profesionálními sportovci.   
Andorra – střediska otevřena jen pro rezidenty Andorry; v provozu je jen část přepravních zařízení

Německo – turistické cesty nyní nejsou do 7. 3. možné. Horská střediska jsou kompletně uzavřena.

Slovensko – Slovensko přešlo 8. 2. na „COVID – automat“ (obdoba českého „PSA“) a prodloužilo nouzový stav do 20. 3. Ubytovací zařízení a lyžařská střediska se mohou regionálně spustit i dříve, ale nejdříve od III. stupně varování – červené (nyní je celá SR ve IV. stupni – černé).  

Slovinsko – při vstupu do země se vyžaduje potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 ne starší 48 h; Covid test (ale ne starší 24 hodin a učiněný ve Slovinsku) je vyžadován i při nákupu skipasu, lanovky a sjezdovky jsou otevřené od 1. 1. 2021; ubytovací kapacity zůstávají do odvolání uzavřené, výjimku mají pouze profesionální sportovci

Švýcarsko – střediska otevřena, ale od 15. ledna 2021 musí cestující z České republiky po vstupu na švýcarské území nastoupit 10denní karanténu. Od 8. 2. možnost ukončit karanténu po 7 dnech v případě negativního PCR či antigenního testu.

Všechny klienty, kteří mají zakoupen zájezd do uvedených destinací ve výše zmíněných obdobích, budeme v návaznosti na termín jejich odjezdu Vaším prostřednictvím postupně kontaktovat.

Klienti nyní mohou absolvovat lyžařské zájezdy do této země z naší katalogové nabídky:
Bulharsko – střediska jsou v provozu; od 29. 1. je vstup do země podmíněn doložením negativního PCR testu ne staršího než 72 hodin; od 5. 2. je pro individuální turisty z ČR nutný test i při cestě zpět. Všechny osoby přijíždějící z Bulharska budou mít za povinnost předložit před vstupem do ČR antigenní test ne starší 24 h (před započetím cesty) s potvrzením výsledku v písemné formě (nebo PCR test ne starší než 72 h) a nejpozději do 5 dnů po příjezdu do ČR podstoupit druhý test (jen PCR) v ČR. Do doby elektronického předložení druhého negativního testu (antigenní nestačí) na hygienické stanici je nutná samoizolace a dodržování všech dalších opatření podle nařízení Ministerstva zdravotnictví. Před cestou je nutno vyplnit a odeslat příjezdový dotazník za každou osobu (https://plf.uzis.cz/), jehož vyplnění bude společně s testem při vstupu do ČR kontrolováno. Všechny tranzitní země jsou bez nutnosti testu.